22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Moti sot me shi dhe bubullimë

Në viset kodrinoro-malore ka mundësi të bjerë edhe borë.

Në fillim të javës më shumë kthjellime dhe rritje e temperaturave.

Cilësia e ajrit në ditët vijuese në përmirësim.  Indeksi mbetet më gjatë në vlera të pranueshme, vende-vende edhe të mira, raporton Prishtina Weather përcjell Klankosova.tv.

Në vazhdim ju sjellim parashikimin për pesë ditët e ardhshme:

7.04 – Kryesisht me vransira.  Nga mëngjesi priten kushte për të reshura shiu, ditën të shoqëruara edhe me bubullima.  Reshje bore do të ketë vetëm në vise të larta malore.

8.04 – Ngrohtë e kryesisht me diell.

9.04 – Ngrohtë e me erë.  Kalime të  vransirave të larta shtresore, por intervale më të gjata me diell.

10.04 – Ftohtë, Kryesisht me vransira, kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu, në mëngjes viseve kodrinoro-malore edhe reshje bore. Në mbrëmje reshjet pushojnë.

11.04 – Kthjellët dhe diell.  Në mëngjes më ftohtë.

Temperaturat të luhatshme në ditët e ardhshme.

Minimalet luhaten ndërmjet 5 gradë Celsius deri 7 Celsius, e të dielen mund të zbresin edhe në 2 Celsius.

Maksimalet të enjten në rënie në 14 Celsius, më pas deri të shtunën në rritje në 20 Celsius, e ditën e diel zbresin në 8 Celsius.

Erërat fryjnë edhe mesatarisht të fuqishme dhe fuqishme 5 deri në 16m/s, deri ditën e shtunë nga jugperëndimi, e të dielen ndryshojnë kahjen në veriore 6 deri në 13m/s.

Shtypja atmosferike luhatet në vlera poshtë normales.

Më Shumë

Prizren, kërkohet paraburgim për 17 të dyshuarit për kontrabandim me migrantë

Prokuroria Themelore në Prizren ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë të caktojë masën e paraburgimit ndaj 17 personave, ndër ta edhe një i...

“Kam mbetur pa rroba”, Alketa Vejsiut i ndodh e papritura dhe kërkon ndihmën e fansave

Moderatores shumë të dashur nga publiku, Alketa Vejsiut i ka ndodhur një e papritur. Ajo ka humbur valixhen transit 5 ditë më parë në...

Lajmet e Fundit