3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Moti sot, mëngjes i freskët, temperatura maksimale 23 gradë

Sot mbi vendin tonë do të mbretëron mot relativisht i qetë, por gjatë ditës parashihet të ketë vranësira të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

 

Mëngjesi parashihet të jetë relativisht i freskët dhe në shumë vende mund të paraqitet mjegulla, kryesisht ultësirave. Vranësira do të ketë vetëm në stadet e larta të Troposferës.

“Lagështia relative mesatare ditore parashihet ti shënojë vlerat rreth normales, (50-75%), ndërsa sa i përket presionit atmosferik, vlerat e saj mbeten mbi normalen (1013mb)”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat minimale sot do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-23 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike do të jenë të mira gjatë gjithë javës. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.

Më Shumë

Lajmet e Fundit