16.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

Muharremaj premton vende të reja të punës për rininë

BaliMuharremaj-suhareke-aakAleanca e të Rinjve të Kosovës dega në Therandë dhe kandidati për kryetar të komunës, Bali Muharremaj, organizoi koncert festiv për të rinjtë për nder të 28 Nëntorit – Festës së Flamurit Kombëtar. Para qindra të rinjve therandas, Muharremaj ka thënë se kombi shqiptar është më i miri dhe se të rinjtë gjithnjë duhet të respektojnë të kaluarën kombëtare.

“Kombi shqiptar është më i miri, Theranda është më e mira dhe në vitet e ardhshme do ta kemi zhvillimin më të mirë ekonomik”, tha ai.

Muharremaj tha se programi i tij është i bazuar në zhvillimin e përshpejtuar ekonomik dhe se hapja e vendeve të reja të punës është qëllimi kryesor.

“Ne do të hapim vende të reja të punës për rininë therandase dhe kështu do të vazhdojmë zhvillimin e komunës sonë”, ka thënë ai.

Ndërkaq, kryetari i Aleancës së të Rinjve në Therandë, Hadi Hasanaj, ftoi të rinjtë therandas që në mënyrë masive të dalin në zgjedhjet këtë të diel. /PrizrenPress.com/

4 miliardë e 729 milionë, vlera e kredive nëpër banka

4 miliardë e 729.6 milionë është vlera e kredive të kosovarëve nëpër bankat komerciale e regjistruar në muajin gusht. Banka Qendrore e Kosovës ka njoftuar...

PDK-ja mbështet rezolutën për dënimin e sulmit terrorist, kërkon ekstradimin e terroristëve nga Serbia

Partia Demokratike e Kosovës e ka mbështetur propozimin për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës që ngjau të dielën në...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit