2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Muja uron myftiun e BI-së në Prizren

RamadanMuja-kryetariKryetari i komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, uron kryetarin e Bashkësisë Islame në Prizren, myftiun Lutfi Balleku dhe të gjithë qytetarët e komunës së Prizrenit me rastin e festës së Bajramit të madh.

“Festa e Bajramit, uroj që të na shërbejë të gjithëve, në thellimin e respektit, tolerancës, miqësisë dhe dashurisë për familjen, fëmijët dhe të gjithë qytetarët e komunës sonë.

Lumturia e mira dhe harmonia, të jenë primare në jetën tuaj.

Dituria të jetë burim i jetës.

Dashuria, sakrifica dhe respekti të jenë freskim i shpirtit dhe shoqërues yni përgjithmonë.

Uroj që kjo festë, të na bashkojë të gjithëve fuqishëm, të jemi sa më solidar me njëri tjetrin, të jemi sa më afër atyre që kanë nevojë, të rrugëtojmë të gjithë së bashku drejt sukseseve të reja.

Urime dhe gëzuar Bajrami qytetarë të komunës sonë”, uron kryetari i Prizrenit, Muja./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Pse janë të rëndësishme për luftën në Ukrainë, tanket amerikane Abrams?

Administrata amerikane po përgatitet të japë dritën jeshile për dërgimin e një “numri të konsiderueshëm” tankesh Abrams M1 në Kiev. Kjo është raportuar nga burime...

Ultimatumi i Ronaldo-s që çoi në distancimin nga Jorge Mendes

Ndarja mes Cristiano Ronaldo-s dhe Jorge Mendes është një temë që po flitet prej kohësh. Këtë e ka konfirmuar edhe gazeta “El Mundo” në...

Lajmet e Fundit