15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Muriqi: Ka qenë ëndërr e imja që t’i shënoja gol Real Madridit

Vedat Muriqi, është shndërruar në idhullin e tifozëve të Mallorcas.

Ai deri më tani ka arritur të shënojë tetë gola në 12 ndeshje.

Muriqi në Sports Show në Klan Kosova tha se ka qenë ëndrra e tij që të shënojë kundër Real Madridit.

“Po shpresoj që të vazhdojë me këtë formë. Arrita të shënojë kundër Atletico Madridi, Real Madridit. Ka qenë ëndërr e imja që të ballafaqohem me Realin e Madridit dhe të shënojë. Ka qenë një goxha emocion”, tha Muriqi.

Më Shumë

Humb jetën një person në Prizren, dyshohet se kishte kontakt me rrymë

Një person ka humbur jetën në Prizren, si pasojë e kontaktit me rrymë. Rasti ka ndodhur ditën e premte, rreth orës 19:30. “Raportohet se viktima mashkull...

Në Srebrenicë bie shi

Enver Sulaj Varret janë shtrirë në fushën e gjerë Ngado t'i shohësh të del harta e gjelbër e atdheut. Qirinjtë varg ndriçojnë rrugicat e përgjakura Shiu s'e shuan...

Lajmet e Fundit