21.8 C
Prizren
E premte, 3 Shtator, 2021

Mushkolaj: Vetëvendosje gabon nëse rikandidon Haskukën

Kur kanë mbetur më pak se tre muaj nga zgjedhjet lokale të 17 tetorit, kanë filluar debatet se cila parti do të fitojë më shumë komuna.

Analistët në “Debat Plus” kanë dhënë opinionet e tyre në lidhje me pozicionin e subjekteve politike në zgjedhje.

Analisti Imer Mushkolaj thotë se do të jetë garë interesante në shumicën e komunave.

“Për mua në Skenderaj do të jetë garë interesante mes Bekim Jasharit dhe Sami Lushtakut. Nëse Jasharin e mbështetë LVV-ja do të jetë garë shumë interesante. Kujtojmë herën e fundit Jashari ka pasur mbështetjen e PDK-së…Unë e shoh shumë të vështirë që LDK-ja të fitojë Prishtinën duke u bazuar në rezultatet e 14 shkurtit por edhe mënyrën se si është prezantuar kandidati Përparim Rama. Në Prizren LVV gabon nëse rikandidon Haskukën. Presë garë të fortë LVV-PDK. Në Ferizaj duket se Aliu ka bërë punë të mirë por nuk e dimë se kë do ta kandidojë LVV. Në Gjakovë nëse bisedon me njerëz ata janë të kënaqur me qeverisjen e zotit Gjini. Por nëse garon zonja Kusari do të jetë tjetër situatë”, ka deklaruar Mushkolaj.

Më Shumë

Ronaldo në histori, rekord për golat me kombëtare

Përveçse shpëtoi ekipin e tij, Cristiano Ronaldo vendosi një rekord të ri personal në ndeshjen kundër Irlandës në kualifikueset e Botërorit 2022. Autor i një...

Finalizohet udhëzimi i ri për pagesa direkte, pritet të hapet aplikimi për fermerët e interesuar

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton se, ka finalizuar Udhëzimin Administrativ për Pagesa Direkte në Bujqësi për vitin 2021. Sipas MBPZHR-së, qëllimi i...

E ardhmja e Kylian Mbappes pritet të dihet sot

Këtë të hënë përfundon ultimatumi që i ka dhënë Real Madridi drejt Paris Saint-Germain për Kylian Mbappen. Pasi oferta e parë prej 160 milionë euro...

Gjykimi për krime lufte ndaj Remzi Shalës, dëshmitari thotë se emri i Haxhi Përteshit ishte lakuar si bashkëpunëtor i Serbisë

Dëshmitari Shefki Bujari tha se emri i Haxhi Përteshit ishte lakuar si bashkëpunëtor i Serbisë nga shumë ushtarë derisa ishte në pozicione në Javor...

Prizren/ Një muaj paraburgim të pandehurit për dhunë në familje

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej 30 ditësh për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën...

MAPL mbështet 17 komuna në Kosovë në 24 projekte me mbi 2 milion euro, përfituese edhe komuna e Prizrenit

Mbi dy milionë euro do të jenë projektet që Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, do t’i ndajë në projekte për 17 komuna të...

Burri në Prizren kërcënon gruan dhe djalin për shkak të banesës

Një rast i dhunës në familje është raportuar dje në Policinë Rajonale të Prizrenit. Siç njofton Policia, një burrë e ka kërcënuar gruan edhe djalin...

76 vjet nga fundi i Luftës së Dytë Botërore

Dy shtatori i vitit 1945 konsiderohet si fundi i Luftës së Dytë Botërore, pas dorëzimit të trupave japoneze më 15 gusht të po atij...

Arilena Ara tregon trupin e tonifikuar teksa pozon në bikini rozë

Ajo është njëra prej artisteve shqiptare që ka bërë bujë viteve të fundit në tregun muzikor shqiptar. Fjala është për këngëtaren Arilena Ara, e cila...

Prizren, 20 shtëpi për 20 familje

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskua së bashku me Halil Kastratin, nga Shoqata Bamirëse “Jetimat e Ballkanit” dhe drejtorin e Drejtorisë së Punës dhe Mirëqenies...

Zyrtare: Cristiano Ronaldo rikthehet në Manchester United

Manchester United e ka konfirmuar marrëveshjen me Juventusin për Critiano Ronaldon. Klubi i madh anglez i ka gëzuar tifozët e saj me një postim në...

79 vjet nga lindja e poetit të njohur, Ali Podrimja

Ali Podrimja u lind më 28 gusht, 1942 në Gjakovë, në kohë lufte e rrethanash aspak të volitshme dhe pati një fëmijëri mjaft të...

Prizren, pronari i lokalit kanos policin pas gjobitjes

Një klub nate mbrëmë në Prizren punonte në kundërshtim me vendimet e qeverisë, raporton PrizrenPress Gjatë shqiptimit të gjobës pronari i lokalit në shenjë pakënaqësie...

Këtyre moshave u takojnë 32 viktimat e sotme në Kosovë

32 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Express. Viktima më e re gjatë kësaj kohe...

Ronaldo për Juven: Një histori dashurie…

Rreth gjysmë ore pasi u zyrtarizua te Manchester United, ka ardhur edhe përshëndegtja emocionuese në dukje e Cristiano Ronaldos për atë që la sot,...

Prizren, 663 maturantë iu nënshtruan Provimit të Maturës

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me drejtoreshën e Drejtorisë Komunale të Arsimit, Xhemile Thaçi Vezgishi, vizituan shkollën “Abdyl Frashëri”, për ta përcjellë...

Lajmet e Fundit