-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Analisti Mirena e krahason Haskukën me Lladrovcin

Kur kanë mbetur më pak se tre muaj nga zgjedhjet lokale të 17 tetorit, kanë filluar debatet se cila parti do të fitojë më shumë komuna.

Analistët në “Debat Plus” kanë dhënë opinionet e tyre në lidhje me pozicionin e subjekteve politike në zgjedhje.

Analisti Ilir Mirena thotë se me rëndësi në këto zgjedhje do të jetë profili i kandidatëve për kryetarë të komunave.

“Niveli komunal është shumë kompleks. Një kryetarë komune do të duhet të merret prej kanalizimeve dhe pusetave e deri te mundësia për të thithur investime nga jashtë. Kemi Mytaher Haskukën që ka doktoruar në Gjermani dhe që ka dështuar në qeverisje lokale dhe kemi Ramiz Lladrovcin që është shpallur kryetari më i mirë në nivel të Kosovës”, deklaroi Mirena.

Më Shumë

Moti për sot, maksimalja 7 gradë

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të...

Molliqaj: Targat janë katalizator i Asociacionit, jemi kundër planit franko-gjerman – Zgjidhja e vetme është korrigjimi i kufijve

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka thënë se janë kundër planit franko-gjerman, pasi si i tillë nuk ka njohje reciproke me Serbinë,...

Lajmet e Fundit