19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Ndërron jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj -Krasniqi

Ka ndërruar jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj Krasniqi

Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë vë ditur drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj.

Postimi i plotë

Me pikëllim të thellë mora lajmin e ndarjes nga jeta të mësimdhënëses Drita Zogaj Krasniqi.

Angazhimi ndër vite me punën e saj të mirë ishte frymëzim për shumë gjenerata, znj.Drita ka lënë gjurmë të pashlyeshme dhe do të jeton gjatë në kujtesën tonë.

Në emrin tim dhe DKA në Prizren, shprehi ngushëllimet më të sinqerta për familjen Zogaj e Krasniqi, bashkëpunëtorëve të afërt, kolektivit dhe gjithë nxënësve nëpër gjenerata.

Me nderime,
Luljeta Veselaj-Gutaj
Drejtoreshë e Drejtorisë së Arsimit- Prizren

====

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Përurohet Kalaja e UÇK-së në Vërri të Prizrenit

Në Vërri, përkatësisht në Leskovec të Prizrenit sot është bërë përurimi i Kalasë së UÇK-së. Në këtë manifestim po merr pjesë gjeneral Kudusi Lame, ish...

Moti sot me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat deri në 32 gradë Celsius

Moti sot parashihet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Lajmet e Fundit