16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Ndizen qirinj në kujtim të Qerim Çoçajt

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka bërë të ditur se me iniciativë të rinisë gjilanase, para furrës “Qerimi” do të bëhet ndezja e qirinjve me rastin e humbjes tragjike nga jeta të afaristit të njohur, Qerim Çoçaj.

Ai ka ftuar qytetarët që në ora 20:00 të bashkëngjiten për ta nderuar veprën dhe jetën e personit që humbi sot jetën në aksidentin tragjik, transmeton Klan Kosova.

“Me iniciativë të rinisë gjilanase, para furrës “Qerimi” do të bëhet ndezja e qirinjve me rastin e humbjes tragjike nga jeta të afaristit të njohur, Qerim Çoçaj. Së bashku me stafin tim, ftoj qytetarët që në ora 20:00 të na bashkëngjiten në nderim të jetës dhe veprës së tij”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë që kryetari Haziri e ka postuar në Facebook.

 

Osmani: Terroristët s’na zmbrapsin – jemi të gjithë në krah të Policisë së Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se në misionin fisnik, në mbrojtje të integritetit e sovranitetit të Republikës së Kosovës, “jemi të gjithë...

Policia konfirmon: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim...

Lajmet e Fundit