3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Në Gjonaj të Hasit të shtunën organizohet “Darka e Lamës”

Shoqëria Kulturore -Artistike “Malësori”, të shtunën në Kodrën e Pajtimit në Gjonaj, për herë të parë do të organizojë “Darka e Lamës”.

Kryetari Haziz Hodaj, tregon se gjatë organizimit të “Darkës së Lamës”, do të prezantohen gatime tradicionale hasjane.

Në këtë organizim, do të ketë gatime  tradicionale,që do të begatojnë   sa më shumë sofrën hasjane.

Darka e Lamës në Gjonaj do të jetë ditën e shtunë nga ora 12:00, ndërsa ky aktivitet në të ardhmen do të jetë i përvitshëm./tv prizreni /

Më Shumë

Moti sot: Me reshje shiu e bore

Mbi Kosovë të marten do të jetë mot kryesisht i vranët.   Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se do të ketë reshje shiu dhe bore. Sipas IHMK-së,...

Këngëtarja rumune këndon këngën për Adem Jasharin: Zemra ime qan për vuajtjet që keni kaluar

Këngëtarja nga Rumania, Andreea Vilcani ka mahnitur audiencën shqiptare me zërin e saj teksa i këndoi heroit legjendar të Kosovës, Adem Jasharit, kryesisht me...

Lajmet e Fundit