6.8 C
Prizren
E hënë, 5 Dhjetor, 2022

Në Prizren arrestohet një person për zjarrvënie

Policia e Rajonit të Prizrenit ka arrestuar një person të dyshuar për zjarrvënie, raporton PrizrenPress

Rasti thuhet se është shkaktuar më 9 gusht në orën 14:20, ndërsa Policia të premten ka arritur të arrestoi të dyshuarin, që ka shkaktuar zjarret në rrugën e “Flamurit” në Prizren.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Rr. Flamurit, Prizren 09.08.2021-14:20. Në lidhje me rastin është raportuar se me 13.08.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se e ka kryer veprën penale. I njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë se Kosovës.

 

Më Shumë

Mbi 65 milionë euro fituan bankat në Kosovë në gjysmën e parë të vitit 2022

Bankat komerciale në Kosovë në gjysmën e parë të vitit 2022 ka realizuar fitim në vlerë prej 67.5 milionë euro, vlera më e lartë...

Sekuestrohen dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kg kaçkavall në Prevallë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të shtunën ka sekuestruar dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kilogramë kaçkavall në Prevallë të Prizrenit. Ato...

Lajmet e Fundit