25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Nën ndikim të alkoolit, një person në Prizren tenton të bëjë vetëvrasje

Policia e Kosovës ka raportuar se një persona nën ndikimin e alkoolit ka tentuar të vetëvritet, raporton Gazeta Express.

Ngjarja ka ndodhur në Prizren, derisa viktima me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

“Rr. Tahir Sinani, Prizren, 24.03.2021 – 02:00. Dëshmitari mashkull kosovar ka njoftuar njësitin policore se në lokacionin e lartcekur ka ndërhyrë dhe e kishte penguar një person mashkull kosovar që të mos vetëvritet. Viktima kishte qenë nën ndikim të alkoolit dhe i njëjti me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. Rasti nën hetime”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

Më Shumë

Thaçi vjen në Kosovë (FOTO)

Ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, gjendet në Kosovë. Klankosova.tv mëson se arsyeja e ardhjes së tij është për ta vizituar nënën e tij, e cila...

Vuçiq jep dorëheqje nga partia e tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dhënë dorëheqje nga partia të cilën ai e udhëheq, SNS. Ai, në tubimin që mbajti sot tha se kjo...

Lajmet e Fundit