6.5 C
Prizren
E premte, 16 Prill, 2021

Nënkryetari i AAK-së: Albena Reshitaj s’e gjeti momentin e duhur të kontribuonte për zgjedhjen e presidentes

Nënkryetari i AAK-së, Smajl Latifi, është shprehur se pjesëmarrja e deputetes së kësaj partie në seancën e djeshme për zgjedhjen e Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, tregon se në këtë subjekt ka demokraci.

“Mbrëmë është përmbyllur, dikur natën konstituimi i Institucionit të Presidentit. Qëndrimi i AAK-së ka qenë i qartë dhe i saktë. Kemi pasë qëndrim që të mos jemi pjesë e procesit për zgjedhjen e presidentit. Kishim kandidatin tonë për president, Ramush Haradinaj. Kemi pasë qëndrim që nuk kemi arsye që të kontribuojmë për bërjen e kuorumit”, është shprehur Latifi, njofton Klan Kosova.

“Kolegia jonë, Albena Reshitaj ka qenë pjesë e seancës, ka qëndruar në sallë dhe sigurisht ka votuar për zgjedhjen e presidentes. Besoj që është e vetëdijshme, partia ka vlerësuar ndryshe. Pavarësisht që nuk pajtohem me sjelljen e saj, mendojmë që ka shumë të mira dhe plot aktivitete të tjera që kanë qenë të dobishme për AAK-në si kontribut i Reshitajt”.

“Ajo është pjesë e AAK-së. Duhet të provojmë që të jemi të fokusuar që vendimet më shumicë votash në parti të respektohen nga të gjithë”.

Latifi ka thënë se çështja e pjesëmarrjes së Reshitajt në seancën e mbrëmshme do të shtrohet brenda forumeve të partisë.

“Nuk mendoj që ka zgjedh momentin më të përshtatshëm për të kontribuar për zgjedhjen e presidentit, sepse partia ka menduar ndryshe”.

Më Shumë

Bahtiri viziton shtëpinë e të moshuarve “Jetimat e Ballkanit” në Suharekë

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, i shoqëruar nga nënkryetari, Faruk Mujka, gjatë ditës së sotme ka vizituar shtëpinë e të moshuarve “Jetimat...

“Më goditi në fytyrë, nuk dua të shkoj aty”/ Një person në Malishevë refuzon të kthehet në shtëpi pasi e rrahu vëllai

Një person në fshatin Balincë të Malishevës e ka denoncuar në Polici vëllain e tij, si të dyshuar për dhunë në familje.Viktima ka deklaruar...

Albin Kurti do ta rishikojë buxhetin që e miratoi Avdullah Hoti

Qeveria e Albin Kurtit do ta dërgojë buxhetin e vitit 2021 edhe njëherë në Kuvendin e Kosovës. E, përgatitjet për këtë tashmë veç kanë filluar,...

Çfarë diplome ka Adelina Ismaili?

Më shumë ka vite në skenë sesa jashtë saj. Mbase ky fakt e ka penalizuar Adelina Ismailin, e cila nuk arriti kurrë ta përfundojë...

Komuna e Prizrenit largon partitë politike nga zyrat e tyre

Në komunën e Prizrenit, sot ka nisur largimi i zyrave të partive politike që janë të vendosura në pronat e komunës. Kryetari i degës së...

Vjedhje e rëndë në Rahovec

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në fshatin Zoqishtë të Rahovecit. Ankuesi ka raportuar në polici se i është vjedhur vetura e tipit VW Golf...

17 viktima dhe 599 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 17 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 599...

12 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

“Së shpejti në ring”, Florian Marku paralajmëron surprizën e radhës

Florian Marku, pas fitores së tetë në boks kundër Rylan Charlton, mezi pret të rikthehet sërish në ring. Ende nuk ka një datë se...

Sigal Prishtina ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Bashkimit

Sigal Prishtina ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Bashkimit 89:82 (22:13, 23:22, 23:28, 21:19), në kuadër të xhiros së 28-të në FIVE STAR...

Ronaldo publikon foto nga palestra, por e gjithë vëmendja shkon te Georgina për shkak të trupit të saj

Superylli i futbollit, Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë aktiv në palestër përkundër se ka një super trup të ndërtuar, shkruan Insporti.com. Sulmuesi portugez po punon...

Biznesmeni turk i kërkuar në Turqi gjeti strehim në Kosovë

Biznesmeni kontrovers turk, Sedat Peker i cili në Turqi konsiderohet si një ndër personat më të rëndësishëm të ‘operacioneve mafioze’ që nga vitet e...

Osmani: Kavalli i Bacës Shaqë pushoi, por tingujt e tij do të jehojnë ndër breza

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë se instrumentet e muzikës si okarina, fyelli e kavalli, mbetën pa mjeshtrin e madh Shaqir Hotin. Ajo ka...

Fifi: Flori Mumajesi, pika ime e dobët

Së fundmi këngëtarja e njohur Fifi ka realizuar një mini-intervistë me ndjekësit e saj në “Instagram”, ku i është përgjigjur shumë pyetjeve kurioze. Një ndër...

KMDLNj: Të burgosurit në Kosovë meritojnë më shumë vëmendje nga shteti

Që nga shpërthimi i pandemisë e shkaktuar nga COVID–19, njëra prej grupeve më të margjinalizuara që iu janë shkelur të drejtat e njeriut janë...

AAK reagon për mbylljen e zyrës në Prizren: Haskuka do të shkojë, por do të mbetet turpi që e lë pas vetes

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka reaguar pas mbylljen e zyrës së AAK-së në Prizren. Në një shkrim në rrjetin social Facebook, AAK ka theksuar...

Lajmet e Fundit