13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Neymar: Ende dua të qëndrojë në PSG

Neymar ka përsëritur dëshirën e tij për të qëndruar në Paris Saint-Germain, por tha se nuk është i sigurt se çfarë planifikon të bëjë klubi për të ardhmen e tij.

Sipas raporteve, PSG është e hapur për ta lënë atë të largohet nga klubi këtë verë me Chelsea-n të interesuar për sulmuesin.

Neymar, 30 vjeç, u shfaq në pjesën e dytë të fitores 3-0 të PSG-së parasezonale ndaj Urawa Red Diamonds të shtunën dhe pas ndeshjes ai foli për të ardhmen e tij.

“Unë ende dua të qëndroj në klub”, tha ai në intervistën e tij pas ndeshjes. “Deri më tani, klubi nuk më ka thënë asgjë, kështu që nuk e di se cilat janë planet e tyre për mua”.

Citimet e Neymar erdhën disa momente pasi menaxheri i ri i PSG-së, Christophe Galtier tha në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes se ai nuk ishte i sigurt nëse braziliani do të mbetej në klub.

“Neymar ka punuar mirë që nga fillimi i sezonit”, tha Galtier. “Edhe ai më duket i lumtur dhe është shumë në formë. Unë fola për situatën e tij në një konferencë për shtyp”.

“Çfarë do të ndodhë në të ardhmen e afërt, në fund të merkatos, nuk e di… Nuk kam pasur një intervistë individuale me të për këtë aspekt. Por ai nuk më duket i shqetësuar për atë që njerëzit thonë për të ose për situatën e tij në klub përmes seancave stërvitore dhe gëzimit që ka kur stërvitet”. /Albanianpost.com

Policia konfirmon: Tre sulmues të vrarë, një i arrestuar

Policia e Kosovës konfirmon vrasjen e tre sulmuesve, arrestimin e një sulmuesi, arrestimin e katër personave të dyshuar të cilët janë hasur nën posedim...

Kurti kërkon mbështetjen e Zvicrës për anëtarësimin e Kosovës në KE

Kryeministri Albin Kurti, ka kërkuar mbështetjen e Zvicrës për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës (KE). Në një intervistë për “NZZ”, Kurti ka thënë...

Lajmet e Fundit