12.8 C
Prizren
E hënë, 27 Mars, 2023

Nga sot pensionistët duhet të lajmërohen për marrjen e pensioneve

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) ka njoftuar se të gjithë pensionistët të cilët ishin liruar nga lajmërimi në zyrat e pensionimit për shkak të pandemisë, nga sot obligohen të lajmërohen në komunat ku jetojnë.

“MPMS, përmes këtij njoftimi njofton të gjithë pensionistët e Republikës së Kosovës, të cilët kanë qenë të obliguar të lajmërohen në zyrat e pensioneve gjatë periudhës janar – 30 shtator 2020, e që për shkak të pandemisë Covid-19 kanë qenë të liruar nga ky obligim, duke filluar nga data 1 tetor 2020 obligohen që të paraqiten në zyrat e pensioneve të MPMS në komunat ku ata jetojnë”, thuhet në njoftim.

Qeveria Kurti kishte liruar pensionistët nga obligimi i lajmërimit çdo gjashtë muaj nëpër qendrat përkatëse për vazhdimin e pensionit.

Më Shumë

Pasardhësi i mundshëm i Putinit thotë se vendet e NATO-s janë palë në konflikt në Ukrainë

Sekretari i Këshillit të Sigurisë të Rusisë, Nikolai Patrushev, ka pohuar se NATO është palë në luftën në Ukrainë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Kërcënohet me vdekje prokurori në SHBA që po e heton Donald Trumpin

Byroja Federale e Hetimit dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po hetojnë në lidhje me një kërcënim me vdekje dërguar Prokurorit të Distriktit...

Lajmet e Fundit