5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Një muaj paraburgim për Shpëtim Ademin nga Prizreni

Gjykata themelore ne prizrenGjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit Shpëtim Ademit nga Prizreni.Ai dyshohet se ka kryer veprën penale të lëndimit trupor.

“I pandehurit do të mbahet në paraburgim në kohëzgjatje prej 1(një) muaji, i cili do të llogaritet, prej kohës së arrestimit datë 07.02.2015 nga ora 00:15 min. dhe do të zgjasë deri me datën 07.03.2015”,njofton zëdhënësja e Gjykatës Themelore në Prizren, Afërdita Kicaj.

I pandehuri dyshohet se me datën 06.02.2015, rrethe orës 22:30 minuta nëPrizren, nërrugën “Marin BarletI”,, pikërisht në lokalin “ No Nme” kanos një person tjetër(H.Postaseli), me qëllim të frikësimit /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vonesat në ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit, Kusari-Lila: Ligji e përcakton qartë – s’ka kompensim për grevistët

Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, ka folur për çështjen e mosekzekutimit të pagave për mësimdhënësit. Në një deklarim për media pas mbledhjes...

Anulohet konkursi për sekretarë të shkollave në Prizren

Komuna e Prizrenit ka anuluar konkursin e Drejtorisë së Arsimit për sekretarë të shkollave. Ky vendim është marrë nga ana e kryetarit të Komunës, Shaqir...

Lajmet e Fundit