15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Një pjesë e Rahovecit mbetet pa ujë të pijes

Një pjesë e qytetit të Rahovecit dhe fshati Brestovc kanë mbetur pa ujë të pijshëm.

KRU “Gjakova” njofton se kjo ka ndodhur për shkak të një defekti të gypit kryesor në njësinë e Rahovecit e në të cilin gyp është dashur të intervenohet.

“Të nderuar konsumatorë, ju njoftojmë se kemi defekt në gypin kryesor fi 200 në njësinë e Rahovecit! Për arsye të punimeve në lokalizimin dhe sanimin e defektit, mbesin pa furnizim me ujë të pijes një pjesë e qytetit të Rahovecit dhe fshati Brestovc. Ekipet tona janë duke punuar në sanimin e defektit duke ndërmarrë të gjitha masat e duhura, që të rikthejnë sa më parë furnizimin me ujë. Faleminderit për mirëkuptimin tuaj”, thuhet në njoftimin e KRU “Gjakova”.

Më Shumë

Rexhaj shpjegon ‘ofertën’ e Kurtit: Nuk do të ketë zgjedhje blanko e të menjëhershme, duhet të de-kriminalizohet veriu

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj ka komentuar bisedën telefonike të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me Zëvendëskëshilltarin për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara...

Pas gjashtë javësh përfunduan vizitat sistematike të 6 800 nxënësve në 52 shkolla të Prizrenit

Pas gjashtë javësh intensive kanë përfunduar vizitat sistematike të 6 800 nxënësve në 52 shkolla të menaxhuara nga Drejtoria Komunale e Arsimit, në tri...

Mona Liza

Lajmet e Fundit