12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Osmani: E nderuar që shumë aleatë na u bashkuan në festën e Pavarësisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se ndihet e nderuar nga prezenca e miqve dhe aleatëve të cilët u bashkuan për festën e 16-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë.

Osmani kërkoi që ky bashkëpunim të vazhdojë.

“Të forcojmë aleancat tona dhe të ndërtojmë premtimin e vendit tonë të madh dhe vlerat mbi të cilat është ndërtuar Republika jonë”, shkroi ajo.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Kurti për Asociacionin: Nuk bëj hapa që rrezikojnë Kosovën|

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një intervistë në "Lajmet e fundit" tha se Kosova e ka një shancë të jashtëzakonshme për anëtarësim në...

Moti sot: Me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell

Moti sot parashihet të jetë me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell. Pritet që lokalisht të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu,...

Lajmet e Fundit