-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Osmani: Serbisë t’i kërkohet llogari për aktin terrorist kundër Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani po vazhdon qëndrimin në Grenada të Spanjës, ku po mbahet samiti i liderëve të vendeve evropiane.

  1. Osmani në një postim në platformën ‘X’, bën të ditur se në vazhdën e takimeve me liderët evropianë ka takuar edhe kryeministrin holandez, Mark Rutte.

“Në takimin e komunitetin politik evropian pata një bisedë me kryeministrin holandez, Mark Rutte mbi situatën e sigurisë në vendin tonë.Theksova domosdoshmërinë për t’i kërkuar llogari Serbisë për aktin e saj terrorist dhe aktin e agresionit kundër Kosovës, i cili paraqet kërcënim për paqen dhe sigurinë në të gjithë rajonin”, shkruan Osmani.

 

Më Shumë

Nuk njihet, Kiara bën ndryshim drastik në pamje

Kiara është mjaftë e përmendur kohëve të fundit në media rozë, kjo përshkak të videos së publikuar për shtatëzanin e saj. Moderatorja e njohur ka...

Fitojnë Ballkani e Drita, barazon Prishtina

Ballkani e ka realizuar fitoren e radhës dhe e ka forcuar pozitën e parë në tabelë. Në ndeshjen e vlefshme për Javën e gjashtëmbëdhjetë suharekasit...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit