19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Otto Rehhagel, mysafir i KFOR-it gjerman në Prizren

Otto Rehhagel-prizrenTrajneri gjerman, Otto Reggagel, është duke qëndruar në Kosovë, respektivisht në Prizren.

Ai është mysafir i KFOR-it, gjerman në Prizren, pasi që ka ardhur për të përkrahur trupat gjermane në Kosovë si dhe për të zhvilluar një ndeshje miqësore.

“Ishte dëshira ime për të vizituar këta djem. Në Gjermani, djemtë tanë në Kosovë janë harruar pothuajse tërësisht”, ka thënë Rehhagel, shkruan Zëri.

Otto Rehhagel për herë të parë në histori i kishte sjellë Greqisë, titullin e kampionit evropian në vitin 2004.

Më Shumë

SBAShK-u është në të drejtën e vet – pezullimi i grevës është akt patriotik!

Nga Halil Matoshi Pezullimi i grevës deri në janar 2023 dhe nisja e mësimit më tre tetor (tue i lanë hapësinë Qeverisë për reflektim në...

Duda Balje zhgënjehet me Kurtin, Lumir Abdixhiku ia hapë dyert e bashkëpunimit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në zyrat e LDK-së deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje. Sipas njoftimit të...

Lajmet e Fundit