31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Otto Rehhagel, mysafir i KFOR-it gjerman në Prizren

Otto Rehhagel-prizrenTrajneri gjerman, Otto Reggagel, është duke qëndruar në Kosovë, respektivisht në Prizren.

Ai është mysafir i KFOR-it, gjerman në Prizren, pasi që ka ardhur për të përkrahur trupat gjermane në Kosovë si dhe për të zhvilluar një ndeshje miqësore.

“Ishte dëshira ime për të vizituar këta djem. Në Gjermani, djemtë tanë në Kosovë janë harruar pothuajse tërësisht”, ka thënë Rehhagel, shkruan Zëri.

Otto Rehhagel për herë të parë në histori i kishte sjellë Greqisë, titullin e kampionit evropian në vitin 2004.

Më Shumë

Fitore e ngushtë: Liria mposht Prizrenin me gol të Bashës

Në një përballje miqësore në fushën e lojës, FC Liria doli fituese me rezultatin 1:0 kundër FC Prizrenit. Goli i vetëm dhe vendimtar për...

Zyrapi pyetet për organizimin e logjistikës së UÇK-së dhe për pavarësinë e zonave

Në vazhdim të pyetjeve, avokates së Jakup Krasniqit, Venkateswari Alagnedra, u përqendrua të organizimi i logjistikës së UÇK-së e cila sipas saj, bazën kryesore...

Lajmet e Fundit