8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Veseli e Shurdhaj mbështesin Kilajn për kryetar të Malishevës

PDK-Kilaj-Veseli-ShurdhajNënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe zëvendësministri i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Fatmir Shurdhaj, kanë qëndruar sot në Malishevë, për t’i dhënë kështu, mbështetje të fuqishme kryetarit aktual dhe kandidatit për kryetar të Malishevës Isni Kilajt, i cili i ka njoftuar me rrjedhat e përgjithshme në PDK të Malishevës dhe me zhvillimet e fundit, rreth përgatitjeve për fushatën elektorale.

“Në këtë takim u konstatua se fryma dhe mobilizimi i aktivistëve të PDK-së, është i jashtëzakonshëm, pasi janë angazhuar 1500 aktivistë, në çdo vendbanim të Malishevës, të cilët do të merren me përgatitjen e fushatës në vendet e tyre.

Aderimet e vazhdueshme në PDK, puna ekipore, programi i PDK-së dhe disponimi i popullatës, e siguron fitoren bindëse të PDK-së, qysh në raundin e parë”, thuhet në kumtesë të kësaj partie.

Ndërkaq, Veseli dhe Shurdhaj, e siguruan kryetarin Kilaj, se do ta ketë mbështetjen e plotë të PDK-së, si dhe pas zgjedhjeve, përkrahjen e plotë të Qeverisë së Republikës së Kosovës, në realizimin e projekteve kapitale, përfshi edhe rrugën e transitit për Malishevën./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vdes reperi amerikan Coolio, i hitit “Gangsta’s Paradise”

Reperi i njohur amerikan, Coolio ka vdekur në moshën 59-vjeçare në Los Angeles, ka konfirmuar menaxheri i tij. Artisti, emri i vërtetë i të cilit...

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 30.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS...

Lajmet e Fundit