13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Pamje: Hajnat futen për të plaçkitur në Suharekë teksa familjarët ishin në dasmë

Rexhë Xhakmani nga Sllapuzhani i Suharekës, përmes kamerave në telefon kuptoi se tre keqbërës kanë hyrë në shtëpinë e vëllait të tij.

Gëzimin që pati për martesën e vajzës ia prishën hajnat.

Derisa festa familjare po mbahej në një restorant në Prizren, Rexhë Xhakmani nga Sllapuzhani i Suharekës, përmes kamerave në telefon, kuptoi se tre keqbërës kanë hyrë në shtëpinë e vëllait të tij.

Me të mbërritur në vendngjarje, ajo se çfarë pa brenda shtëpisë ishte e rëndë.

Sipas tij, kjo nuk ishte hera e parë që hajnat tentojnë t’ua plaçkisin shtëpitë e familjarëve të tij.

Madje, po atë natë, të njëjtit persona kishin tentuar të hynin edhe në shtëpinë e tij.

Ai shprehet se e di kush janë personat që e sollën shtëpinë e vëllait në këtë gjendje.

Madje, Xhakmani thotë se ata po i ndihmon edhe policia.

Policia regjionale e Prizrenit nuk ka dashur të prononcohet për këtë çështje.

Lidhur me këtë rast, deri më tani nuk është arrestuar asnjë person./T7

Më Shumë

SBAShK-u është në të drejtën e vet – pezullimi i grevës është akt patriotik!

Nga Halil Matoshi Pezullimi i grevës deri në janar 2023 dhe nisja e mësimit më tre tetor (tue i lanë hapësinë Qeverisë për reflektim në...

Pse iu bashkuan Masonerisë, presidentët amerikanë

Disa cituan Zotin, të tjerë folën për bamirësi, të mira për njerëzimin. 14 presidentë amerikanë kanë qenë Masonë, një shoqëri që rreket të forcojë...

Lajmet e Fundit