19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Pamje: Hajnat futen për të plaçkitur në Suharekë teksa familjarët ishin në dasmë

Rexhë Xhakmani nga Sllapuzhani i Suharekës, përmes kamerave në telefon kuptoi se tre keqbërës kanë hyrë në shtëpinë e vëllait të tij.

Gëzimin që pati për martesën e vajzës ia prishën hajnat.

Derisa festa familjare po mbahej në një restorant në Prizren, Rexhë Xhakmani nga Sllapuzhani i Suharekës, përmes kamerave në telefon, kuptoi se tre keqbërës kanë hyrë në shtëpinë e vëllait të tij.

Me të mbërritur në vendngjarje, ajo se çfarë pa brenda shtëpisë ishte e rëndë.

Sipas tij, kjo nuk ishte hera e parë që hajnat tentojnë t’ua plaçkisin shtëpitë e familjarëve të tij.

Madje, po atë natë, të njëjtit persona kishin tentuar të hynin edhe në shtëpinë e tij.

Ai shprehet se e di kush janë personat që e sollën shtëpinë e vëllait në këtë gjendje.

Madje, Xhakmani thotë se ata po i ndihmon edhe policia.

Policia regjionale e Prizrenit nuk ka dashur të prononcohet për këtë çështje.

Lidhur me këtë rast, deri më tani nuk është arrestuar asnjë person./T7

Më Shumë

Mesazhi i Tërnavës për Kurban Bajram: Është detyrë e jona që ta duam, ruajmë dhe ta mbrojmë atdheun tonë

  Mesazhin e Kurban Bajramit e mbajti myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i cili tha se shprehja e atdhedashurisë në lutjet e përditshme është një...

Mot me diell sot, temperaturat arrijnë deri në 29 gradë Celsius

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Siç bën me dije Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat maksimale do...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit