34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Parashikimi i motit për sot në Kosovë

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës, parashikon që sot mbi vendin tonë të mbajë mot me vranësira dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, vranësirat mund të sjellin riga të dobëta shiu në viset malore.

Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 3-5 gradë Clesius, ndërkaq maksimalet do të arrijnë deri në 21 gradë Celsius.

E hënë- Mot i vranët dhe me intervale me diell.Vranësirat në viset malore parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.” – thuhet në njoftim.

Njoftimi:

Më Shumë

Ballkani nis sot aventurën e re në LK, sfidon UE Santa Coloma

Kampioni i Kosovës, FC Ballkani sot nis aventurën e re në Ligën e Kampionëve. Skuadra më e suksesshme kosovare në arenën ndërkombëtare do të përballet...

Blushi tek “Hëna e Shqipërisë” zbulon komplotin e madh ndaj vendit. Ja të pasurit shqiptar që duan izolimin e Shqipërisë

Shkrimtari Ben Blushi në një prej librave të tij, i titulluar “Hëna e Shqipërisë”, një botim i shtëpisë botuese prestigjioze në vend UET-Press, paraqet...

Lajmet e Fundit