26.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Pas 236 ndeshjesh radhazi, Inaki Willims dëmton ligamentin e kyçit

Periudha e jashtëzakonshme e Inaki Williams për të luajtur 236 ndeshje radhazi në La Liga duket se do të marrë fund pasi ai pësoi një dëmtim të ligamentit të kyçit të këmbës.

Sulmuesi i Athletic Club nuk ka humbur asnjë lojë në ligën e parë për më shumë se gjashtë vjet, duke qenë gjithmonë në formë dhe në dispozicion të skuadrës.

Ai shënoi golin e parë në fitoren 4-0 ndaj Cadiz të hënën, por u detyrua të largohej në minutën e 54-të me një problem në kyçin e këmbës.

Williams nuk ka munguar asnjë ndeshje që nga 10 prilli 2016. Ai theu rekordin e mëparshëm të të vendosur nga Juanan Larranaga, i cili luajti 202 ndeshje radhazi.

Williams ka bërë debutimin e tij si për Spanjën ashtu edhe për ekipin kombëtar bask, por tani ka kaluar me Ganën, vend nga janë prindërit e tij.

/Albanianpost.com

Më Shumë

146-vjetori i Lidhjes së Prizrenit, pianistja Lule Elezi dhe Orkestra e Harqeve të Tiranës shkëlqejnë me performancën para prizrenasve

Pianistja Lule Elezi në shoqëri të Orkestrës së Harqeve të Tiranës të udhëhequr nga dirigjenti Oleg Arapi është kthyer në Prizren me një koncert...

Kapen pjesë për makineri të rënda në Vërmicë, arrijnë vlerën e afro 8 mijë eurove

Në hyrje të Pikës Kufitare të Kontrollit në Vërmicë ka arritur një veturë e drejtuar nga një shtetas turk.   Në pyetjen e zyrtarit doganor nëse...

Lajmet e Fundit