1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

PDK-ja në Prizren, uron Krishtlindjet

PDK-dega PrizrenKryetari i PDK-së në Prizren,Minir Krasniqi ka uron të gjithë qytetarët e Komunës së Prizrenit, me rastin e festës së Krishtlindjeve

“Sot, në këto ditë feste, kur në gjithë botën po kremtohet festa, urojmë që në këtë ditë të gëzuar të mbretërojë, paqja e Krishtlindjeve edhe tek shqiptarët e besimit katolik, në Kosovë dhe më gjerë”.

“Partia Demokratike e Kosovës, dëshiron që festa e Krishtlindjeve, sikurse dhe festat tjera, të na shërbejnë, si shembull i fitimit të plotë të lumturisë dhe të begatoj paqë të përhershme dhe harmoni mes nesh”.

“Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Prizren uron që kjo festë të na shtojë solidaritetin dhe dashurinë mes veti për të përcjell tutje përpjekjet tona qytetare e njerëzore drejtë sukseseve dhe të ardhmes së ndritshme të shtetit tonë”/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

“Dashuria e jetës”, momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit

Meritoni dhe Ilnisa, janë dy konkurrentë të formatit ‘BBV3’ të cilët kanë krijuar një romancë brenda shtëpisë. Edhe pse çifti ka patur ‘ulje dhe...

Kulla e Hajrulla Çantës në Rahovec: Një trashëgimi kulturore e shekullit XVIII-të

Kulla e Hajrulla Çantës, e ndërtuar në fundin e shekullit XVIII-të, është një monument i trashëgimisë kulturore në Rahovec. Drejtori i Qendrës Rajonale për Trashëgimi...

Lajmet e Fundit