13.8 C
Prizren
E shtunë, 2 Mars, 2024

PDK-ja në Prizren, uron kryetarin e BI-së dhe besimtarët islam

PDK-logo8-07Me rastin e festës së Bajramit të Madh, dega e PDK-së në Prizren, uron kryetarin e Bashkësisë Islame dhe të gjithë besimtarët islam të komunës së Prizrenit.

“Urojmë që kjo festë e madhe, e cila vjen pas Muajit të shejtë e të bekuar të Ramazanit, muajit të sakrificës, vetëpërmbajtjes, faljes, lutjes dhe përkushtimit ndaj Zotit Krijues, të na udhëheqë në çdo ditë të jetës sonë, në familje,në punë, e në shoqëri, gjithmonë në të mirë të kombit.

Le të jetë kjo festë, moment i unitetit dhe mirëkuptimit edhe ma të madh me njëri tjetrin, si një vlerë e domosdoshme edhe sot aktuale për ne shqiptarët, për të punuar e vepruar për një të ardhme sa më të mirë të brezave që vijnë duke vënë interesin e përgjithshëm mbi intertesat përsonale.

Dhashtë Zoti, që Festa e Bajramit, të stolisë familjet tona me gëzim, dashuri, mirëkuptim e solidaritet të ndërsjellë mes njerëzve”, thuhet në urimin e PDK-së./PrizrenPress.com/

Më Shumë

“Do të shkoj në shtëpi ta marr Kallashnikovin dhe do t’ju vras të gjithëve”, si u kërcënuan pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarët e KFOR-it italian janë kërcënuar me vrasje nga dy persona në fshatin Lubiçevë të Prizrenit. Dy të dyshuarit lidhur me rastin tashmë janë prangosur...

Berisha në 10 vjetorin e Nismës: Ne po vijmë!

Nisma Socialdemokrate ka shënuar sot 10 vjetorin e themelimit të saj. Kryetari i këtij subjekti politik në Prizren, Zafir Berisha, ka paralajmëruar rikthimi në pushtet...

Lajmet e Fundit