25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

PDK-ja mbetet pa Malishevën

KQZ-valdetedakaKomisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet përfundimtare për kryetarë komunash për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, të cilat nuk kanë ndryshuar nga ato preliminare.

Në balotazh më 1 dhjetor do të vazhdohet gara në 24 komuna, kurse në raundin e parë janë fituar 13 komuna. Në këto rezultate nuk është përfshirë Mitrovica veriore, pasi këtë të diel në këtë komunë do ketë rivotim në tri qendra të votimit.

REZULTATET E KQZ-SË PËR KRYETARË KOMUNASH:

Deçan, pa balotazh. Fiton kandidati i AAK-së, Rasim Selmanaj

Gjakovë, shkojnë në balotazh AKR-AAK

Gllogovc, pa balotazh. Fiton kandidati i PDK-së, Nexhat Demaku

Gjilan, shkojnë në balotazh LDK-PDK

Dragash, shkojnë në balotazh PDK-LDK

Istog, pa balotazh. Fitues kandidati i LDK-së, Haki Rugova

Kaçanik, pa balotazh. Fitues kandidati i PDK-së, Besim Ilazi

Klinë, shkojnë në balotazh PDK-AAK

Fushë-Kosovë, pa balotazh. Fitues kandidati i LDK-së, Burim Berisha

Kamenicë, shkojnë në balotazh LDK-PDK

Mitrovica e jugut, shkojnë në balotazh PDK-AKR

Leposaviq, fituese – Dragisha Krstoviq

Lipjan, shkojnë në balotazh PDK-LDK

Novobërdë, shkojnë në balotazh LDK-G.I. SRPSKA

Obiliq, shkojnë në balotazh LDK-AAK

Rahovec, shkojnë në balotazh PDK-AAK

Pejë, shkojnë në balotazh LDK-AAK

Podujevë, pa balotazh. Fitues kandidati i LDK-së, Agim Veliu

Prishtinë, shkojnë në balotazh LDK-VV

Prizren, shkojnë në balotazh PDK-LDK

Skenderaj, pa balotazh. Fitues kandidati i PDK-së, Sami Lushtaku

Shtime, pa balotazh. Fitues kandidati i PDK-së, Naim Ismaili

Shtërpcë, shkojnë në balotazh SLS-G.I. SRPSKA

Suharekë, shkojnë në balotazh LDK-AAK

Ferizaj, shkojnë në balotazh PDK-LDK

Viti, shkojnë në balotazh LDK-PDK

Vushtrri, shkojnë në balotazh PDK-AAK

Zubin Potok, fitues kandidati nga G.I. SRPSKA

Zveçan, fitues kandidati nga G.I. SRPSKA

Malishevë, shkojnë në balotazh Iniciativa Qytetare për Malishevën-LDK

Junik, shkojnë në balotazh AAK-LDK

Mamusha, fitues Arif Bytyq

Hani i Elezit, pa balotazh. Fitues kandidati, Rufki Suma

Graçanic, shkojnë në balotazh G.I. SRPSKA- Bojan Stojanoviq – SRBA

Ranillug, shkojnë në balotazh G.I. SRPSKA-SNPK

Partesh, shkojnë në balotazh SLS-G.I. SRPSKA

Kllokot, shkojnë në balotazh G.I. SRPSKA-SLS

Më Shumë

Prizreni dhe Porto nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim në turizëm, ekonomi, kulturë dhe sport

Kryetari Shaqir Totaj priti sot kryetarin e qytetit Porto të Portugalisë, Rui Moreira, së bashku me një delegacion të gjerë të biznesmenëve portugezë. Gjatë këtij...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 800 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1802 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit