19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Peçan, Suharekë: Grushtohen për top

topi me flamur te kosovesGjashtë persona janë përfshirë në një rrahje në fshatin Peçan të Suharekës. Zëdhënësi i PK-së, Hazir Berisha tha se rrahja ka ndodhur në kohën sa ishin duke luajtur me top.

“Rreth orës 19:30 minuta, në fshatin Peçan-Suharekë, ka ndodhur një rrahje ne mes te dy grupeve,rrahja ka ndodhe deri sa disa qytetar ishin duke lozur futboll ku kanë qenë të përfshirë së paku 6 persona të dyshuar”.

“Gjatë rrahjes nga grushtimet janë lënduar dy persona”.

“Pas pranimit të informatës, policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe i ka nderrmarr te gjitha masat e duhura ligjor lidhu me rastin dhe ka kuptuar se dikush nga të dyshuarit ka poseduar një kallashnikov ‘AK 47’ dhe një karikator me 12 fishk te Cal. 7.62 mm si dhe një gëzhojë”.

“Policia i ka shoqëruar të dyshuarit në stacionin e policisë ne Suharekë. Në konsultim me prokurorin e shtetit është vendosur që dy të dyshuar K G i datëlindjes 1990 dhe M F i datëlindjes 1987 janë ndaluar për 48 ore për procedura te ma tutjeshme ligjore”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Policia shqipton 2.119 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2119 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Nënkryetari Kujtim Gashi shpreh lavdinë për heroizmin e dëshmorit të parë të Prizrenit, Përparim Thaçi

Nënkryetari i Komunës së Prizrenit, Kujtim Gashi, i shoqëruar nga familjarët e dëshmorëve dhe bashkëqytetarët, bën homazh në varrezat e dëshmorëve në Landovicë në...

Lajmet e Fundit