2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Peci premton përkrahje për bujqit e Prizrenit

Ministri i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka vizituar sot kryetarin e Prizrenit, Shaqir Totajn.

Ata kanë biseduar për zhvillimin e bujqësisë, si dhe për tërheqjen e investitorëve të huaj në Prizren.

“Jam i interesuar ta shfrytëzoj potencialin zhvillimor të Prizrenit dhe se për shkak të sigurisë së ushqimeve, kjo duhet bërë në partneritet me Qeverinë Lokale”, tha Peci.

Peci e Totaj, u zotuan se përkrahja e fermerëve nuk do të mungojë.

Më Shumë

Dalin në shitje biletat për ndeshjen Ballkani-Viktoria Plzen

Ballkani ka njoftuar se i ka hedhur në shitje biletat për ndeshjen ndaj Viktoria Plzenit në kuadër të Ligës së Konferencës. Ndeshja do të zhvillohet...

Arrestohet i dyshuari për shpërthimin në tregun e kafshëve të Prizrenit

Policia e Kosovës ka arritur ta arrestojë Xhevdet Selimin, 37-vjeçarin nga fshati Uglar i Gjilanit që ishte shpallur në kërkim. Policia thotë se arrestimi i...

Lajmet e Fundit