22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Peci premton përkrahje për bujqit e Prizrenit

Ministri i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka vizituar sot kryetarin e Prizrenit, Shaqir Totajn.

Ata kanë biseduar për zhvillimin e bujqësisë, si dhe për tërheqjen e investitorëve të huaj në Prizren.

“Jam i interesuar ta shfrytëzoj potencialin zhvillimor të Prizrenit dhe se për shkak të sigurisë së ushqimeve, kjo duhet bërë në partneritet me Qeverinë Lokale”, tha Peci.

Peci e Totaj, u zotuan se përkrahja e fermerëve nuk do të mungojë.

Më Shumë

Burri rrah gruan për vdekje në ditën e dasmës veç pse foli me të ftuarin

Një dhëndërr xheloz rus ka vrarë gruan me të cilën sapo ishte martuar, duke e rrahur për vdekje në sy të të ftuarve. 35-vjeçari Stepan...

Mot i nxehtë, temperaturat deri 35 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell. IHK njofton se temperaturat minimale do të...

Lajmet e Fundit