3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Për 24 orë policia ka shqiptuar mbi 1500 tiketa trafiku

Policia e Kosovës ka publikuar sot statistikat e përgjithshme për aksidentet, arrestimet dhe gjobat e shqiptuara në trafik gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas tyre, në rrugët e Kosovës vetëm gjatë ditës së enjte kanë ndodhur 31 aksidente komunikacioni. 14 prej tyre me të lënduar, ndërsa 17 tjera vetëm më dëme materiale, shkruan rtv21.tv.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 529 tiketa trafiku. Ndërsa, për vepra të ndryshme penale ka arrestuar 27 persona, ku 19 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 2 në vuajtje të dënimit.

Më Shumë

Prizren: Kanosi një grua përmes telefonit, policia i gjen në shtëpi armën me 39 fishekë

Një grua nga Prizreni ka rapotuar se është kanosur nga një burrë përmes telefonit. Në raportin e policisë thuhet se në shtëpinë e të dyshuarit...

Moti sot kryesisht me diell, temperaturat deri në 21 gradë Celsius

Të enjten mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell. Vranësira të pakta parashihen rreth relievit malor. Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës temperaturat do të...

Lajmet e Fundit