11.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Për 6 ditë- 53 lindje në Prizren

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, për 6 ditë kanë ardhur në jetë 53 fëmijë.

Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton se prej këtyre lindjeve 23 janë të gjinisë mashkullore,ndërsa 30 femërore ./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zjarr i madh në një fabrikë kimike në Itali, alarm për përhapjen e mundshme të tymit toksik

Një zjarr i madh në një fabrikë kimike në periferi të qytetit verior të Novara, Itali, ka shkaktuar një alarm për përhapjen e mundshme...

Grabitje, armëmbajtje e asgjësim i pasurisë, Prokuroria në Prizren ngrit aktakuzë kundër katër personave

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve L.L, A.A, E.G, dhe E.Sh për shkak të dyshimit...

Lajmet e Fundit