13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Dortmundi mposht PSG-n, finalisti vendoset në Paris

Borussia Dortmund e ka mposhtur PSG-n, me rezultat 1-0, të mërkurën mbrëma në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve.

‘Milionerët’ e Gjermanisë dhe parisienët u përballen në “Signal Iduna Park”, në një sfidë dramatike.

Kjo përballje e cila  u zhvilluar në një atmosferë të ‘çmendur’ nga tifozët e Dortmundit, ka dhuruar një sfidë tejet interesante, anipse u shënuan vetëm një gol.

Fullkrug (36’), shënoi golin e vetëm dhe të fitores për Dortmundin.

Të dy skuadrat krijuan raste të shumta, madje, PSG në pjesën e dytë dy herë qëlloi shtyllën, por assesi nuk ia doli që të paktën një herë të çoj topin në rrjetë.

Skuadra finaliste do të përcaktohet në ndeshjen kthyese që do të luhet në Paris.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe” – historiani befason me deklaratat e tij

Historiani Naim Flamuri ditëve të fundit ka marr vemendjen e publikut me deklaratat e tij për heroin kombëtar Gjergj Kastriotin- Skënderbeu. Ai mes tjerash ka...

Moti sot me temperatura deri në 25 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se moti me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat maksimale të ditës...

Lajmet e Fundit