21.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Ylli kërkon finalen duke e përshëndetur kampionin

Peja dhe Golden Eagle Ylli do të ballafaqohen sot në ndeshjen e tretë në kuadër të playoff-it në gjysmëfinale të Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll.

Ndeshja do të zhvillohet duke filluar me fillim nga ora 19:00.

Ylli është duke e udhëhequr serinë e gjysmëfinaleve 2-0 dhe është një fitore larg sigurimit të finales.

Kampioni aktual i Kosovës do të tentojë që me një fitore sot të mundohet shkrijë këtë epërsi të therandasve dhe ta dërgojë gjysmëfinalen deri në ndeshjen e pestë.

Ndryshe, gjysmëfinalja tjetër zhvillohet nesër, ku Trepça gjithashtu është duke udhëhequr ndaj Prishtinës, pasi e ka mposhtur në dy ndeshjet.

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

“Prizren Fest” anëtare e European Festivals Association

Festivali Ndërkombëtar i Teatrit “Prizren Fest” zyrtarisht është bërë anëtare e European Festivals Association (EFA), shkruan KultPlus. “Jemi të emocionuar dhe krenarë për këtë mundësi...

Moti sot i vranët, dhe me intervale me diell

Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin riga shiu, njofton...

Lajmet e Fundit