1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Për shkak të motit, Komuna e Prizrenit shtynë aktivitetin “Panairi i Ushqimit – Oda e Tregtisë së Tiranës”

Komuna e Prizrenit ka shtyrë “Panairi i Ushqimit – Oda e Tregtisë së Tiranës” për shkak të motit të paqëndrueshëm.

Sipas njoftimit, ky aktivitet ishte paraparë të zhvillohej sot dhe nesër në Prizren.

“Aktiviteti do të zhvillohet në ditët në vazhdim, derisa, do të ju mbajmë të informuar për kohën dhe datën e aktivitetit”, thuhet në njoftimin e komunës.

Ky aktivitet është në kuadër të përvjetorit të 144-të të “Lidhjes Shqiptare të Prizrenit”.

 

Më Shumë

Sot është ditëlindja e ish-presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova

Ibrahim Rugova u lind më 2 dhjetor 1944 në Cercë të Istogut. Më 10 janar 1945, komunistët jugosllavë ia pushkatuan të atin, Ukën dhe...

Me sytë nga shorti

Kombëtarja e futbollit e Shqipërisë do të mësojë rivalët në grupet e Kampionatit Evropian “Gjermani 2024” të shtunën më datë 2 dhjetor. Në Hamburg prej...

Lajmet e Fundit