34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Për tri ditë, 36 lindje në Prizren

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, për tri ditë kanë ardhur në jetë 36 fëmijë.

Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton se prej këtyre lindjeve 13 janë të gjinisë mashkullore, kurse 22 të gjinisë femërore dhe një dy gjinish/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ish-luftëtari i UÇK-së ka nevojë për ndihmën tonë

Veteranit të UÇK-së, me vendbanim në Junik, Besnik Hysen Kuqit, i nevojitet ndihmë urgjente për trajtim jashtë shtetit (Turqi). Besniku është aksidentuar në vitin...

Presidenti Begaj sot viziton Prizrenin

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, në ditën e dytë të qëndrimit të tij në Kosovë, do të jetë për vizitë në Komunën...

Lajmet e Fundit