7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Përdrinia përkrah fuqishëm Ramadan Mujën

Tubim ne PerdriniPDK-ja në Prizren fushatën zgjedhore e ka vazhduar në fshtrat e Përdrinisë. Të pranishëm në këto tubime, kryesisht kanë qenë kryefamiljarë. Ata kanë premtuar se mosovikisht do të dalin më 3 nëntor në votime dhe do të votojnë për PDK-në dhe ramadan Mujën për kryetar të Prizrenit.

Nënkryetari i parë i Degës së PDK-së dhe njëherësh deputet në Parlamentin e Kosovës, Nait Hasani para banorve të fshatit Zojz ka kërkuar që së pari të votohet PDK-ja dhe Ramadan Muja, e pastaj të votohen kandidatetë për Kuvendin e Prizrenit nga Pëdrinia. “Kërkoj nga ju që më 3 nëntor, të dilni masovikisht në zgjedhje së bashku me familjet tuaja, të votoni për PDK-në, që është alternativa e vetme serioze për të ardhmën më të mirë tonën”, tha Hasani.
Tubim elektoral është mbajtur edhe në nëndegët e fshatrave Qëndresë dhe Landovicë, ku nga anëtarët e kryesisë dhe shtabit zgjedhor me pjesëmarrjen edhe të kandidatëve është kërkuar të që të votojnë për PDK-në dhe kryetarin e Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja.
Në këto tubime kandidatët kanë rikujtuar , investimet që janë bërë si dhe programi zgjedhor i PDK-së.
“PDK-ja ka dëshmuar me punën e mrekullueshme që e ka bërë në këto anë e meriton ta ketë mbështetjen dhe votën tonë”
Në vazhdën e takimeve me banorë të fshatrave të përdrinisë është mbajtur mbrëmë edhe një takim me banorët e fshatit Medvec, ku kryetari i nëndegës Bislim Krasniqi nga të pranishmit ka kërkuar votën për PDK-në dhe kandidatin për kryetar komune Ramadan Muja./PrizrenPress.com/

Më Shumë

40 aksidente brenda 24 orëve

40 aksidente janë raportuar në Kosovë, brenda 24 orëve. 22 nga to janë me të lënduar, ndërsa 18 me dëme materiale. Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar...

Hajni i hyri në shtëpi zyrtarit të AKI-së, i vodhi armën dhe dokumente personale

Shtëpia e një zyrtari të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ka qenë cak i një vjedhjeje në Prizren. Nga burimet e Klankosova.tv, mësohet se atij...

Lajmet e Fundit