7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Përfaqësues të KFOR-it zviceran vizitojnë “Loyola-Gymnasium”

Sot në shkollën tonë ka pasur shkëmbim mes dy ushtarëve të KFOR-it të Ushtrisë Zvicerane dhe drejtorit ekzekutiv të Asociacionit “Loyola-Gymnasium”, z. Elias Koller.

Qëllimi kryesor i takimit ishte forcimi i marrëdhënieve ndërmjet KFOR-it dhe institucioneve arsimore civile dhe veçanërisht t’u jepet mundësia të rinjve të bëjnë pyetje kritike për praninë dhe detyrat e ushtarëve të KFOR-it në vendin e tyre në të ardhmen.

Për të mundësuar këtë shkëmbim, janë planifikuar vizita dhe diskutime të mëtejshme ndërmjet përfaqësuesve të KFOR-it dhe nxënësve tanë.

Më Shumë

Veliaj: U kam propozuar presidentit dhe Ramës që t’u jepen të gjithë kosovarëve pasaporta të Shqipërisë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sot ka pritur në takim këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, të cilës i është dhënë nënshtetësia e Shqipërisë. Në këtë...

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Lajmet e Fundit