7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Afrikani, Tandina Maharafa, përforcimi më i ri i Lirisë

25 vjeçari nga Mali, Tandina Maharafa, është zyrtarizuar si përforcim për KF “ Liria” në pjesën e mbetur të kampionatit.

Zyrtarizimi i afrikanit, Maharafa, është bërë publik nga klubi prizrenas.

“Ai, ka firmosur kontratë me klubin të mërkuren, duke forcuar radhët e bardhezinjëve.
Maharafa, luan në pozitën e qendër sulmusesit dhe mesfushorit ofensiv.

Ai, ka patur një karrierë të begatshme, duke luajtur në klubet Beshiktash,Shkupi e Balikespor.
“Jemi të kënaqur me këtë angazhim, duke dit cilësit e tij.Ditët në vijim presim ardhje të reja.Liria, synon vetë kreun në pranverë dhe kthimin direkt në Superligë”, tha drejtori Enis Gashi.”, thuhet në njoftimin e skuadrës nga Prizreni.

Më Shumë

Kërcet ‘dajaku’ në Parlamentin e Senegalit (video)

Gjatë një seance gjyqësore në Parlamentin e Senegalit ka degraduar debati duke përfunduar me përleshje mes dy deputetëve. Derisa ishin duke folur për buxhetin njëri...

Zvicra e shqiptarëve për herë të dytë e fundos Serbinës

Zvicra ka shënuar fitore ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në fazën e nokautit. LIVE: Zvicër-Serbi 3-2 90? Shtatë minuta 70? Loja vazhdon me ritëm të lartë. Rezultati akoma...

Moti për sot

Lajmet e Fundit