15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Përjetësohet në këngë heroizmi i dëshmorit Ymer Alushani, komandant “Voglushi”

Trimëria dhe heroizmi i luftëtarit të UÇK-së, dëshmorit Ymer Alushani – komandant “Voglushi” është përjetësuar nga këngëtari Skender Hasi.

Ymer Alushani, të cilin për trimërinë dhe heroizmin e treguar në luftë e quanin luani i Grykës së Llapushnikut – Komondant “Voglushi”

Ymer Alushani, pas viteve 1990, do të kontaktojë edhe me komandantin legjendar Adem Jashari për cështjen e grumbullimit të armëve.

Ai ishte në krye të njësitit që po bënte luftë heroike në Grykën e Llapushnikut, ku edhe ra dëshmor më 26 korrik 1998.

 

Më Shumë

E konfirmon Fury: Dueli me Joshuan është anuluar

Dueli i madh në boksin profesionist mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua tashmë është anuluar. Është boksieri boksieri britanik Tyson Fury, kampion bote në peshën...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Policia ka arrestuar një person të kërkuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata,...

Lajmet e Fundit