8.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Përurohet shtegu “Pumptrack” në Prizren

Të shtunën në Prizren, është bërë përurimi edhe i një projekti për pasionantë të biçiklizmit dhe jo vetëm, i financuar nga komuna në bashkëpunim me Ministrinë e Zhvillimit Rajonal.

Adhurues të biçiklizmit, i janë gëzuar përurimit të shtegut ” Pumptrack” në hapësirat e Qendrës Sportive në Prizren. Dijar Emini nga ” Marakli ‘biciklave” dhe Ymeir Miftari, ndjehen të lumtur edhe për realizimin e këtij projekti ku të rinjtë në radhë të parë do të kenë mundësi të argëtimit në këtë shteg. Me rastin e përurimit të këtij shtegu, ishte i pranishëm edhe kryetari i komunës, Mytaher Haskuka, i shoqëruar nga ministri i Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka dhe drejtoresha e Turizmit, Sevil Liman- Kazaz. Kryetari Haskuka, tha se ky shteg i vetmi i këtij lloji në vendin tonë është edhe një atraksion i radhës në Prizren.

Drejtoresha e Turizmit, Sevil Liman- Kazaz, tha se projekti është realizuar sipas standarteve bashkëkohore dhe është mjaft atraktiv për pasionantë të biçiklizmit. Ndërkaq, ministri Fikrim Damka, tha se ndjehet i lumtur që ky projekt i dedikohet të rinjve që të kenë një vend për argëtim me biçikleta dhe jo vetëm. Ndryshe, “Pumptrack” është një shteg i valëzuar, por i sigurtë,që mund të shfrytëzohet nga biçiklistë të secilës moshë dhe është e përshtatshëm për lloje dhe madhësi të ndryshme./TvPz

Më Shumë

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Pas tankeve, Ukraina kërkon edhe aeroplanë luftarakë – kush do të mund t’ua jepte dhe kush u tha “jo”?

Pritet që ministri ukrainas i Mbrojtjes të takohet sot në Paris me presidentin francez Emmanuel Macron, në kohën kur po debatohet në mesin e...

Lajmet e Fundit