-2.2 C
Prizren
E shtunë, 22 Janar, 2022

Al Sadd demanton raportet se Xavi do jetë trajneri i ri i Barcelonës

Xavi është “plotësisht i fokusuar” në punën e tij si trajner i Al Sadd, pavarësisht se ai është i lidhur me postin e lirë të menaxherit të Barcelonës.

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta tha se është në kontakt me ish-mesfushorin 41-vjeçar të Barcelonës pas shkarkimit të Ronald Koeman të mërkurën.

Koeman u shkarkua pas humbjes 1-0 nga Rayo Vallecano.

Por Al Sadd e demantoi deklaratën e Laporta përmes një postimi në Tëitter.

“Xavi ka një kontratë dy vjeçare dhe është plotësisht i fokusuar në ndeshjet e ardhshme të ekipit”, shkruan ekipi në faqen e tyre zyrtare.

Xavi është favorit për të zëvendësuar Koeman-in dhe Laporta tha se “Gjithmonë kam thënë se një ditë Xavi do të jetë trajneri kryesor i Barcelonës, por nuk e di se kur”.

“Ne kemi referenca të shkëlqyera për Xavi në Al Sadd. Të gjitha raportet tona për Xavi janë pozitive. Mund të flasim shumë për Xavi, por nuk mund t’ju jap më shumë detaje. Ai është në të gjitha gazetat, por ne kemi edhe opsione të tjera”.

 

Duke folur në një konferencë për shtyp të premten, Laporta u pyet nëse ai priti shumë për të marrë një vendim për të ardhmen e holandezit Koeman.

“Ndoshta, po,” tha ai. “Duke parë prapa, është e lehtë të analizohet, ne menduam se Koeman meritonte besimin për të rikuperuar disa lojtarë të lënduar dhe kjo ishte një mënyrë për të motivuar trajnerin”.

“Kam kërkuar për disa rezultate pozitive. Ndoshta duhet të merrnim një vendim më herët, unë marr përgjegjësitë e këtij vendimi”, përfundoi Laporta.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Ndërron jetë nënoficeri i FSK-së

Ka ndërruar jetë nënoficeri i lartë i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterë i parë Besim Bajraktari, pas një sëmundjeje të rëndë sot në...

Ofendoi dhe pengoi zyrtarët policor, arrestohet i dyshuari nga Suhareka

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti ka ofenduar dhe penguar zyrtarët policorë. “ Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që...

Masat e reja antiCOVID, dhjetëra qytetarë të Shqipërisë kthehen mbrapsht në Morinë

Një numër i madh udhëtarësh janë kthyer sot paradite në Morinë duke mos u lejuar të futen në Kosovë për shkak të rregullave të...

Shefi i Zyrës së Prokurimit në Prizren lirohet nga akuza për korrupsion

 Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim lirues për Isa Osmankaj, shef i Zyrës për Prokurim në Komunën e Prizrenit, i cili po akuzohej...

Georgina Rodriguez: Jeta si e famshme nuk është pa të meta, më mungojnë blerjet në supermarket

Gruaja e futbollistit, Cristiano Ronaldo, Georgina Rodriguez, e ka pranuar se fama ka anën e saj negative dhe se asaj i mungon të bëjë...

Vdes Kristë Dulaj

Ka ndërruar jetë punëtori i QKMF-së në Prizren, Kristë Dulaj Njoftimi për vdekjen e tij është bërë nga drejtori i QKMF-së, Xhevat Elezkurtaj. “Një humbje e...

Arrestohen dy persona në Prizren, dyshohen se mashtruan me viza pune në agjencinë e tyre të punësimit

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, nga muaji qershor i vitit 2021 ka qenë duke hetuar një rast të mashtrimit nga një agjenci...

Bill Gates paralajmëron për pandemi potencialisht shumë më të këqija se Covid-19

Ndërsa rastet me Covid-19 të nxitura nga varianti Omicron po rriten në të gjithë botën, Bill Gates ka paralajmëruar për pandemi më të këqija...

Ndryshon moti në Kosovë, fillon prapë bora dhe shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët në vendin tonë, raporton...

Mbi 300 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të ligjit anti-COVID

336 gjoba për mosrespektim të ligjit antiCOVID janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Janë shqiptuar edhe 1 mijë e 167 gjoba...

Në spitalin e Prizrenit po trajtohen 4 pacientë me Covid-19

Shërbimi Spitalor, Klinik, universitar i Kosovës ka njoftuar se 80 pacientë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv janë të shtrirë në klinikat për Covid në...

Latifi takim me drejtorët e shkollave: Buxhetin për shkollat ta shpenzoni me kohë

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Rahovecit, kryetari i komunës, Smajl Latifi dhe drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit, Avni Morina, kanë...

Fillon rigjykimi në rastin për korrupsion ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka filluar rigjykimi në rastin ndaj ish-drejtorit të Administratës në Komunën e Prizrenit, Ilir Baldedaj, i cili...

47 vjet nga vdekja e shkrimtarit dhe intelektualit, Ernest Koliqi

Përkujtohet sot ndarja nga jeta e shkrimtarit Ernest Koliqi. Muzeu Historik Kombëtar solli në vëmendjen këtë figurë të rëndësishme të letrave shqipe. Më 15 janar...

Zakaria në radarin e Bayern Munich

Bayern Munich do të përfitojë nga situata e kontratës së mesfushorit të Borussia Monchengladbach, Denis Zakaria, pasi thuhet se e ka ndjekur atë për...

554 vjet nga vdekja e Skënderbeut

Sot mbushen plot 554 vjet nga vdekja e figurës legjendare të Gjergj Kastriot Skënderbeu, më 17 janarin e vitit 1468, në Lezhë. Gjergj Kastrioti, Heroi...

Lajmet e Fundit