4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Piraj: Prodhimet tona janë më cilësore se ato të importuara

Pronari i kompanisë ” MEKA HALAL FOOD”, thotë së për 28 vite kanë investuar në cilësi për të bindur opinion që mund të sigurojnë prodhime të sigurta dhe cilësore.

Ai në një postim në Facebook, ka thënë se prodhimet e tyre janë më cilësore se ato që importohen në Kosovë.

Postimi i plotë i tij:

Për 28 vite si ndërmarrje për therje dhe përpunim të mishit kemi investuar në cilësi për të bindur opinionin se edhe ne Shqiptarët kemi kapacitete për të ofruar cilësi dhe siguri të prodhimeve!

Sot mburremi me rezultatin e arritur në këtë aspekt dhe ndihemi krenar që prodhimet tona janë  më cilësore se ato të importuara!

Këtë tani më e dinë mire konsumatorët e prodhimeve MEKA HALAL FOOD, dilema kanë vetëm ata që nuk i kanë provuar prodhimet tona!

Nuk janë falls pashtetat që po importohen në  Kosovë po Pashteta MEKA ka cilësi të pa konkurueshme dhe disa që assesi nuk e pranojnë këtë bëjnë propagandë se pashtetat e huaja po fallsifikohen pa qenë në  dijeni se sot fallsifikimi është i pamundur sepse ka një gjurmim të prodhimeve nga origjina deri në tryezë të konsumatorëve! Pra edhe nëse fallsifikohet një produkt ai nuk ka se si të shitet kur ka distributor të autorizuar!

Më Shumë

I dha fund marrëdhënies me Kristin, Keisi komenton raportin me djalin e aktorit: Nuk kishim kimi!

Të shumta kanë qenë aludimet për ndarjen e menjëhershme të tyre. Disa mendojnë se shkaku ishte Sabiani, disa të tjerë thonë se ata nuk...

Moti sot me diell, temperaturat deri në 17 gradë

Moti për këtë të mërkurë pritet të jetë me intervale të gjata me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nëpër zona të kufizuara do të...

Drejtqëndrimi yt

Lajmet e Fundit