14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Po numërohen votat me kusht, këto janë rezultatet e deritanishme

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve vazhdon numërimi i votave me kusht.

Partia e cila ka siguruar më së shumti vota deri tani është Lëvizja Vetëvendosje me 1062.

Në bazë të numërimit, e dyta radhitet PDK me 881, e pasuar nga koalicioni AAK- PSD me 879 vota, raporton indeksonline.

Sipas rezultateve preliminare zgjedhjet e 6 tetorit i ka fituar Lëvizja Vetëvendosje me 25.49 për qind të votave.

Janë numëruar edhe votat nga diaspora.

Më Shumë

Kosovarit në Prizren i vidhet pasaporta austriake

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të vjedhjes që ka ndodhur në Prizren. Sipas raportit të Policisë, një kosovar ka raportuar në Polici...

Mot me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell

Në Kosovë sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale të gjata me diell. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit