25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Policia e Serbisë i arreston dy kosovarë në Merdare

Raportohet se dy kosovarë janë arrestuar nga policia e Serbisë në kufirin në Merdare.

Sipas Klan Kosova, dy të arrestuarit janë Dervish Maliqi dhe Esat Muçolli.

Ende nuk dihet arsyet e arrestimit të tyre nga ana e Policisë së Serbisë.

Lajmin e ka konfirmuar, vëllai i Dervish Maliqit, Labinot Maliqi.

“Po, e kanë arrestuar vëllain dhe dhëndrrin. Ata nuk i kanë marrë policia që janë në Merdare. Kanë ardhur policia nga Beogradi. Kur i pyeta për arsye ata thane i kemi arrestuar “Veç pse janë shqiptarë.” – ka thënë Maliqi.

Ai ka bërë me dije që i ka njoftuar të gjitha institucionet e Kosovës.

“I kemi njoftuar policinë, edhe të gjitha institucionet, përfshirë edhe Ambasadën atje.” – theksoi ai.

====

Aplikimet vazhdojnë për klasën 6 e 10!
Vendet janë të kufizuara!
?alg-info@alg-prizren.com
?+383 44 434 087

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

 

Hajdari: Kosova ka shumë potencial për zhvillim të shpejtë të turizmit

Ministrja e e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, tha se Dita Botërore e Turizmit për vitin 2023 me temën botërore për më shumë...

Moti sot: Më i nxehtë se dje, temperaturat deri në 25 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale...

Lajmet e Fundit