19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Policia kryen bastisje në Prizren, gjenden substanca narkotike

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të hënën (më 13.05.2024) në orën 18:00, ka kryer bastisje në një banesë në Prizren.

Sipas policisë, në banesën e të dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar një valutë e letrës me 50 euro me ngjyrë të kuqe, tri qese me 1.8 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë, një sasi e duhanit e përzier me marihuanë me peshë prej 4.0 gram, një peshore elektronike, sasi e qeseve të vogla të zbrazura, një fishek, vula të ndryshme, shtëpizë e kompjuterit, laptop, një telefon, si dhe dokumente dhe materiale tjera të ndryshme.

Policia njofton se bastisja është kryer me urdhër të prokurorit kompetent, pas hetimeve të zhvilluara.

“Pas intervistimit, me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”- njofton policia.

Marketing

Kliko linkun: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/989460845470273

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Sot moti me diell, vranësira e rrebeshe lokale shiu

Sot në Kosovë moti pritet të jetë me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale. Gjatë ditës ose pasdite parashihen zhvillime të vranësirave të cilat...

Për punë hulumtuese të profesorëve, MASHTI ndanë 150 mijë euro

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI) ka ndarë 150 mijë euro për hulumtime shkencore për profesorët universitar. Nga kjo shumë, stafi akademik...

Lajmet e Fundit