20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Premton investime në Zym të Hasit

0372Kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi është takuar me banorët e Zymit, Shëngjergjit dhe Bregdrinit.

“Ne jemi subjekti i vetëm deri më tash, që e dijmë rrugën kah do të shkojmë gjatë katër viteve të ardhshme dhe ku do të koncentrohemi më shumë “, tha Kabashi.Ai përmendi ligjin për Zymin, investimet të cilat do të bëhen në këtë fshat, dhe rëndësinë të cilën do ta ketë Zymi.

“Qeverisja nacionale dhe lokale do të jenë në dispozicion të zymjanëve, dhye insistimi nuk do të mungojë që vlerat e këtij fshati të proklamohen edhe më gjerë.Programi jonë për qeverisjen e ardhshme katarë vjeçare është i fokusuar në zhvillimin ekonomik dhe në punësimin e sa më shumë të të rinjëve, jemi fokusuar në katër sektorë të rëndësishëm të ekonomisë, funksionalizimin e zonave industrial, investimet në bujqësi, turizëm dhe ndërtimtari”

I pranishëm në këtë tubim zgjedhor ishte edhe deputeti i Parlamentit të Kosovës nga radhët e AAK-së Daut Haradinaj. “ Zymi është zemra e Kosovës, sepse ka shume vlera historike e kulturore, ka shumë rëndësi për Kosovën, por me theks të veçantë ka shumë rëndësi për Prizrenin “, tha Haradinaj.

Kryetari i Degës së AAK-së në Prizren Fatmir Kastrati tha se gjatë katër viteve të ardhshme, Prizreni do të udhëheqet nga koalicioni AAK-LDD, dhe Lulzim Kabashi do të jetë kryetar i Komunës së Prizrenit./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Kërkohet miratimi i Ligjit për pagat, paralajmërohet grevë në arsim

Gjatë ditës së sotme janë takuar Kolegjiumi për arsim në kuadër të Asociacionit të Komunave të Kosovës (AKK) dhe Sindikata e Bashkuar e Arsimit,...

ATK-ja inkason 416 mijë e 250 euro borxhe nga bizneset

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka njoftuar ka inkasuar borxhe në vlerë 416 mijë e 250 euro nga 18 subjekte biznesore. Në njoftimin për media...

Lajmet e Fundit