16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Prizren/ Asfalti i derdhej nga kamioni, shoferi e kupton pas 300 metrave

Sot në rrugën e Krushës në Prizren, një kamion kishte rrezikuar trafikun dhe për pak sa nuk kishte shkaktuar aksident me disa vetura.

Sinjalizuesit e Gazetës Sinjali bëjnë të ditur se kamioni kishte qenë i ngarkuar me material për asfalt dhe si pasojë e një defekti, materiali për asfalt kishte filluar të zbrazet në tokë dhe kishte rrezikuar kështu mbarëvajtjen në komunikacion.

Këta sinjalizues i kanë thënë Sinjalit se diku rreth 300m shoferi i kamionit as nuk e kishte vërejtur se materiali për asfalt ishte duke u derdhur në rrugë.

Ky sinjalizues tha se po të mos ishin paralajmërimet me drita dhe sirena të shoferëve të tjerë, shoferi i kamionit as nuk do ta vërente.

Raste të tilla të rrezikimit të trafikut ndodhin shumë shpesh nëpër rrugët e Kosovës. Prandaj, çdo rast që shkakton rrezik për shoferët dhe në përgjithësi për komunikacionin mund të denoncohet në Gazetën Sinjali. /GazetaSinjali/

Më Shumë

Një punëtor lëndohet në vendin e punës në Suharekë

Një person është lënduar dje në vendin e tij të punës në Suharekë. Sipas policisë viktima është dërguar për trajtim mjekësor, pasi ishte lënduar në...

Drejtoresha e Arsimit në Prizren mbanë sot konferencë për media

Drejtoresha e Arsimit në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj, mbanë sot konferencë për media. Konferenca mbahet në orën 15:30, në Drejtorinë Komunale të Arsimit në Prizren. Konferenca mbahet...

Lajmet e Fundit