18.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Prizren, gjykimi i ish-oficerit të Qendrës së Paraburgimit shtyhet për shkak të problemeve të tij shëndetësore

Në Gjykatën e Prizrenit ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore ndaj Bajram Rexhajt, ish-oficer i Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Rexhaj nga Prokuroria po akuzohet se ka pranuar 50 euro ryshfet për të futur në Qendrën e Paraburgimit numër telefoni, kartela mbushëse telefonike dhe një parfum.

Avokati i Rexhajt, Besnik Berisha, ka njoftuar Gjykatën se klienti i tij nuk është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka kërkuar shtyrjen e seancës të caktuar për sot./kallxo.com/

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Këngëtari i njohur, Blero kohëve të fundit ka qenë mjaft i përfolur për jetën e tij private. Pasi i dha fund martesës me Afrona Dikën,...

Mbi 100 të vdekur nga zjarri në një dasëm në Irak

Një zjarr në një dasëm në Irakun verior la të vdekur të paktën 100 njerëz dhe lëndoi 150 të tjerë, thanë autoritetet të mërkurën. Zjarri...

Lajmet e Fundit