30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Prizren, i grabitet zinxhiri i qafës

zingjirNë rrugën e “Jonit”, në Prizren të shtunën një femre i është grabitur zinxhiri nga qafa. 

Viktima ka raportuar se tre të dyshuar të panjohur me forcë i kanë grabitur një zinxhir me vlerë rreth 250 euro dhe janë larguar në drejtim të panjohur. 

Njësiti policor ka arritur të identifikojë dhe të arrestojë tre të dyshuarit, shtetas të Shqipërisë, ku dy prej tyre të moshës së mitur. 

Me urdhër të prokurorit pas intervistimit me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.
 

Më Shumë

Totaj pranon studimin e projektit të teleferikut për në Kalanë e Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, tha se sot se ka pranuar studimin e fizibilitetit dhe studimin gjeoteknik për ndërtimin e strukturës dhe teleferikut për...

Një muaj pas humbjes nga Usyk – Tyson Fury shihet shumë i dehur, goditi shtyllën me kokë posa doli nga lokali

Një muaj pasi humbi nga Oleksandr Usyk në luftën për kampionin absolut të botës në peshat e rënda, Tyson Fury u desh të nxirrej...

Lajmet e Fundit