7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Prizren/ Keqtrajtoi fëmijën e tij, Qendra për Punë Sociale e merr në përkujdesje

Një burrë nga Prizreni ka keqtrajtuar fëmijën e tij. Siç bëhet e ditur nga policia ndaj tij prokuroria ka inicuar hetime, shkruan PrizrenPress

Rasti është cilësuar si “keqtrajtim apo braktisje e femijës”, andaj lidhur me rastin janë kontaktuar zyrtarët nga Qendra për Punë Sociale të cilët kanë marr fëmiun nën përkujdesje.

“Prizren 17.08.2022 – 14:00. Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar ka kryer veprën e cekur. Lidhur me rastin janë kontaktuar zyrtarët nga Qendra për Punë Sociale të cilët kanë marr fëmiun nën përkujdesje poashtu është njoftuar edhe prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Kosova e Shqipëria, me pavijon të përbashkët në European Film Market

Qendra Kinematografike e Kosovës dhe Qendra Kombëtare e Kinematografisë kanë hapur sot pavionin e përbashkët në European Film Market – EFM, i cili zhvillohet...

Bashkëpunimi politik mes AAK-së dhe LDK-së për zhbllokimin e Asamblesë Komunale të Prizrenit

Në kuadër të takimeve me subjekte politike, si pasojë e gjendjes së krijuar në asamblenën komunale, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës – dega në...

Lajmet e Fundit